A Travellerspoint blog

Neumaticos

Sonja on täielik hit siikandis. Ükskõik kuhu temaga minna, äratab ta kohe tähelepanu ja ei jäta külmaks kedagi. Väikesi valge nahaga titasid pole me Kolumbias ise veel kohanud ja seega võite ise arvata, miks see nii on. Paar päeva tagasi tuli klassitäis lapsi meie juurde ja palusid pilti teha Sonjaga.Võrdluseks võiks tuua, et kui Põlvamaal Orava raudteejaamas astuks rongist välja neegriperekond, pisike krässuspeaga mooramaamehike kärus, siis ilmselt passiks kogu küla ka neile järele. Väga paljud küsivad, et kas ta on poiss või tüdruk. Meie arust on ta täitsa tüdruku näoga, aga Kristjan seletas asja ära: Lõuna-Ameerikas tehakse peale sündi kohe tüdrukutele kõrvarõnga augud ja pannakse ehted külge. Kuna Sonjal rõngaid pole, siis on kohalikel pea kohe sassis, et kes siis ikkagi on, poiss või tüdruk.
10.03 sõitsime kohaliku bussiga ida poole koske vaatama - Cascada de Valencia. Tee koseni viis mööda kuivanud jõesängi, mida ääristas hingemattev lopsakas loodus. Esindatud olid paljud taimed, mida me oleme harjunud kodus potis või botaanikaaias nägema. Meile näidati erinevaid taimi, milledest suutsime hispaania keelest eesti keelde tõlkida vaid murdosa, nende hulgas näiteks kakaopuu, diffenbahhia, häbelik mimoos, avokaado, mango. Paljud taimed olid küll tuttavad, aga nime ei tea. Kose enda leidsime mäe jalamilt. Praegu on siin vihmavaene periood ja kosk oli väike, enamus kaljust oli kuiv. See võimaldas meil kohe üles kõrgele ronida, et sealt siis vaadet nautida. Kui aga sadama hakkab, on jõesäng 2m veekihi all ja kaljust üles ronida võibolla võimatu.
11.03 käisime Kristjaniga atraktsioonil nimega "Neumaticos". Maakeeli tähendab see täispuhutud veoauto sisekummi peal istudes lasta ennast jõe voolul kuni ookeanini kanda. Meile palju poisilikku elevust tekitanud meelelahutus osutus küll reklaamitust pisut nõrgemaks, aga kogemus oli jällegi uus. Vee vool oli oodatust nõrgem ja kiirus väike, seetõttu ei pidanud vaeva nägema enese neumatico peal hoidmisega, nii et kaduma läks sportlik elamus. Küll aga jätkus rohkem aega looduse imetlemise peale. Nägime palju linde ja ahve ning kuulsime paljude rohkemate hääli. Väga võimas oli, eriti suudme osa, kus valitses mingi eriline vaikus, taamal kõrguvad mäed, kusagil ees ootav ookean. Vaikust läbistasid ainult lindude kriisked, kelle tavapärast rutiini me olime häirinud ja kes sellest meile märku andsid. Ookeani kaldal korjas paat meid peale ja viis ülemjooksule tagasi. Maksis 45000 COP.

Posted by Eestlane 17:00

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint